Një vajzë vetëm dy vjeç e prekur me CO VID ndërroi jetë në Itali.

Ginevra, me origjinë nga Mesoraka e Kalabrisë, ishte në spital në gjendje të rëndë me temperaturë të lartë dhe probleme të frymëmarrjes për shkak të pneumonisë, sipas mediave italiane.

Advertisements

Ajo u transferua në Romë me aeroplan në aeroportin Ciampino dhe prej andej shkoi në spitalin pediatrik “Bambino Gesù”.

Advertisements

Port pas gjithë përpjekjeve, vajza e vogël u përkeqësua dhe mjekët nuk mund të bënin asgjë më.

Artikulli paraprakDalin pamjet, ja si dukej Beatrix Ramosaj para se të bëhej e famshme (Foto)
Artikulli tjetërIsh konkurrenti i PërPuthen na la pa fjalë: Bora Zemani as mirmëngjes nuk thoshte